Alchymie života

Pohádky nám ukazují, že dobro vždy zvítězí a zlo bude definitivně poraženo.
Věřme, že to co se teď tak intenzivně odehrává je jedna velká pohádka, která bude mít také dobrý konec.
Ale samo to nepřijde, musíme tomu jít naproti.

Jedním z velkých trendů současné doby je používání slovíčka – transformace. Pořádají se různé transformační pobyty, které vám zaručují, že po jejich absolvování zcela změníte myšlení. Budete se na svět dívat s větším nadhledem a vlastně se z vás stane věčný optimista, kterého hned tak něco nerozhodí.

Podle nás toto není skutečná transformace, ale pouze nabití dojmu, že jste jí prošli a od teď se váš život otočí o 180 stupňů. Omyl – možná budete více happy, ale dříve nebo později se ukáže, že se ve vašem životě zas tak moc nezměnilo.

Co je podle nás skutečná transformace? Je to postupný proces, kdy se začnete pozastavovat nad svým životem, začne vás zajímat skutečný smysl života a najednou budete mít spousty otázek, na které se budete dožadovat odpovědí. Přestane vám vyhovovat nalajnovaný život a budete mít pocit, že to co žijete není ten pravý život, který jste si sem přišli prožít. V tu chvíli jste na nejlepší cestě vystoupit z toho rozjetého vlaku, který veze všechny stejnou trasou. A tak začnete hledat jiný a nakonec se stanete jeho strojvůdcem.

A jak jsme na tom my?

U nás vše začalo už v roce 2016 (je to hodně dlouhý příběh, který stačil na jednu knihu, kterou se nám snad někdy podaří vydat) a dva roky na to začal náš boj. A to doslova. Bojovaly jsme s naším starým životem a zároveň snily o jiném. To snění nakonec vyhrálo.

Pak přišly události, které začaly hýbat celým světem. Bylo to zrovna v době, kdy jsme se konečně rozhodly vše opustit a začít úplně od znova za hranicemi naší republiky. Jenže hranice se všude zavřely a nám došlo, že tady bude něco špatně. Ale našeho snu jsme se nevzdaly a přes různé překážky nakonec odjely.

Pak už to nebylo jen o našich životech, ale začínalo nás zajímat, co za tím vším je. Těch oblastí, které mají lidi udržet ve strachu a poslušnosti je mnohem víc než jen politika.

Lidí, kteří se věnují nějaké konkrétní oblasti je už hodně a my to popíšeme tak, jak to vidíme my na základě jejich podrobných studií.

S politikou budeme hotové hned. Žádná vláda tu nikdy nebyla pro lidi a ani nikdy nebude. Pak je tu oblast náboženství, na kterou už také pohlížíme úplně jinak. Dříve jsme to tolerovaly, ale dnes k tomu máme hodně vyhraněný názor. Opět nástroj k ovládání lidí. Už jen to, kolik máme druhů náboženství. Podle nás je pouze jeden stvořitel a tím to hasne. To, že budete chodit do kostela a modlit se, z vás ještě nedělá dobrého člověka. To se pozná úplně podle něčeho jiného.

Neuznáváme sice žádné náboženství, ale věříme, že každý z nás je součástí pouze jednoho božství a to nám dává neuvěřitelné schopnosti, které jsou v nás úmyslně potlačovány. A tak se je v sobě snažíme neustále probouzet a praktikovat v životě.

Zdravotnictví je hodně silné kafe. Neříkáme, že jsou všichni zdravotníci stejní, ale je to obrovský podvod, o který by se lidé měli více zajímat.

Další kapitolou jsou celebrity. Dříve jsme také vzhlížely k určitým celebritám a obdivovaly je. Neříkáme, že všechny jsou zaprodané, ale z jejich prezentování na veřejnosti, sociálních sítích lze snadno rozpoznat komu slouží. Ano, opět je to jeden z nástrojů mocných k ovlivňování a ovládání lidí.

Snad každý musí vidět, co všechno jsou ochotní propagovat. Celebrity se rázem stali odborníky snad na všechna možná odvětví. Vážně musíte mít názor jako oni, jíst a oblékat se jako oni a nechat do sebe vpravit vše, co oni řeknou, že je pro vás to nejlepší? Další obsáhlé téma, ale ať si nad tím každý popřemýšlí sám. A takto bychom mohly pokračovat dál a dál. Školství, historie, vesmír a astrologie atd.

A co teprve nejnovější technologie. Ano, některé jsou dobré a usnadňují nám život. I my bychom bez některých takto na dálku nemohly fungovat. Ale jak se říká – všeho moc škodí. Placení mobilem, různé aplikace a v neposlední řadě chytré hodinky. Ty nám připadají jako symbol novodobého otroka, kdy jsou lidé pěkně okroužkovaní.

Ve chvíli, kdy si člověk uvědomí, že všechno co nás od mala učili je pouze jeden velký podvod, začne hledat cestu jak z toho všeho ven.

I my tu cestu stále hledáme, ale jedno můžeme dělat už teď – vzdorovat všemu co nám nedává smysl a co nám škodí. Ale hlavně nepomáhat tomu, co nám bere svobodu a naše zdraví.

Tohle je život

Nedávno jsme se vracely z města podél pobřeží, a to co se nám cestou naskytlo, bylo doslova boží. Jeden místní tu „venčil‘‘ své dva zvířecí mazlíčky. Ale nebyli to běžní domácí mazlíčci, byl to nádherný černý kůň a malé kůzlátko. Trochu nesourodá trojice, ale přesto z nich byla cítit láska a radost ze života. Neodolaly jsme a se svolením pána si ty dvě nádherná stvoření prostě musely pohladit. Velký kůň a malé kůzle – a přesto šlo z obou bez rozdílu tolik lásky a vděčnosti.

Přesně toto jsou chvíle, kdy nic neřešíte a užíváte si naplno přítomný okamžik. Tyto okamžiky by měly být přirozenou součástí našich životů a mělo by jich být mnohem více, než těch méně příjemných okamžiků.

Soužití všech živých bytostí by mělo na této zemi probíhat v harmonii a lásce.
Stejně tak bychom měli přistupovat k přírodě – s pokorou, úctou a vděčností.

Šárka a Ája

Z vlastní zkušenosti víme, jaké to je padnout na úplné dno a ztratit smysl života. Dokázaly jsme se znovu zamilovat do života a udělat změny, na které není nikdy pozdě. Chceme Vás motivovat a zaroveň Vám dodat odvahu k tomu, aby jste se nebáli žít podle hlasu svého srdce. Je to jediná cesta, která vede k šťastnému a naplněnému životu. Náš příběh si přečte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů