Jednou stačilo!

Věříme, že jsou věci mezi nebem a zemí.
Být duchovní znamená – být především sám sebou. Nemusíme meditovat, dělat různé rituály, psát si deník vděčnosti, vracet se do minulosti, uzdravovat vnitřní dítě apod.
Máme pouze jediný úkol – řídit se intuicí, srdcem a dělat pouze to, čemu sami věříme.
Samy chceme rozhodovat o tom, jak budeme žít. Už nikdy se nenecháme napasovat do žádné bubliny, která by nám měla určovat, jak by měl náš život vypadat.

Nejsme klasické turistky, které tráví čas na resortech, na pláži a občas vyrazí na nějaký společný výlet. Nejsme ani běžné cestovatelky, které mají jasný plán, aby v dané zemi stihly procestovat co nejvíce míst.

Jsme dvě zbloudilé dušičky, které bloudí světem a hledají to své místečko. :-) To byl samozřejmě vtip. Moc dobře víme, co od života chceme a snažíme se tomu jít naproti.

To, jak funguje současný svět nám už dlouhou dobu nedává smysl. Celé jeho nastavení je jeden veliký podvod a my se snažíme co nejvíce z toho klamu vymanit.

I když by to naše cestování mohlo vypadat jako útěk před realitou života, není to tak. Když se probudíte a začnete svět vidět úplně jinýma očima, máte touhu svůj život změnit a tak začnete hledat, objevovat a pátrat po skutečné podstatě života. Najednou se vám začnou otevírat dveře tam, kde byly dříve zavřené.

Určitě si nemyslíme, že někde je lépe než v České republice. Když jsme procházely „temným obdobím’’, tak nás to vedlo hodně k zamyšlení – o čem ten život vlastně je. Ano, zpočátku tady byla touha žít na řeckém ostrově a splnily jsme si jí. Ale je pravda, že dneska je hodně věcí úplně jinak.

Už se neuvidíme

Po 14 dnech na Srí Lance, můžeme s jistotou říct „sem už nikdy’’. Už se vidíme v letištní hale jak říkáme „děkujeme Srí Lanko, už se neuvidíme’’. :-)

Tím nechceme nikoho odrazovat od cestování sem, protože každý jsme jiný a to co se líbí jednomu, nemusí vyhovovat druhému.

Nebudeme psát o přírodě ani o pláži. Chceme jen sdílet, jak to tu na nás působí, jak to všechno vnímáme a jaké jsou naše pocity.

Určitě nelitujeme, že jsme se rozhodly strávit tu celý měsíc. Ale zároveň už odpočítáváme dny, kdy budeme odlétat. :-D Je to pro nás hodně zvláštní místo – magické, divné a zároveň strašidelné. Místo, které nás nutí k tomu, abychom si sáhly hodně hluboko do našeho nitra. A konečně řekly NE na všechno co nechceme a naopak si začaly DOVOLOVAT VŠE, co s námi nějakým způsobem souzní a co cítíme, že je pro nás to pravé.

Sice už dlouho víme, jak by měl náš život vypadat, ale něco uvnitř nás nám pořád bránilo chtít víc. A vlastně až teprve tady jsme si plně uvědomily, že chceme už jen 100% a né jen 99%.

Necítíme se tady nebezpečně, to vůbec ne. Ale příjemně také ne. Jinde nám barevně odlišní lidé nevadili, ale tady s tím hodně bojujeme. Celkově na nás ta země nepůsobí moc příjemně.

Lidé jsou tady ve směs milí, usměvaví a ochotní poradit a pomoci. Samozřejmě jsou tu i ti, co chtějí na cizincích jen vydělat, ale to je nakonec všude. Vždycky je to o lidech, ať jste kdekoliv.

Pak jsou tu takové drobnosti, jako třeba to, že my si z těch jejich potravin prostě neumíme uvařit. :-D Můžeme si u místních levně koupit hotová jídla, která jsou dobrá, ale mají pro nás jednu velkou chybu. Strašně moc koření a všechno neskutečně pálí. A to fakt nedáváme. Ale zase si tady užíváme to jejich ovoce a zeleninu. Naše mezi-zastávka v Čechách bude asi hlavně o českých klasikách. :-)

Nejsme milovnice přeplněných pláží a moc nevyhledáváme místa plná turistů. Ale tady je to jinak. Když tady náhodou nějakého potkáme, okamžitě nás zaplaví taková ta dětská upřímná radost, že tu přeci jen jsou. Nedávno si tu s námi podíval osmdesátiletý děda z Německa. Bože, to bylo tak fajn. :-D

A kdybychom byly věřící a chodily do kostela, tak by jsme nemusely ani ke zpovědi. Tady stačí jít jen do obchodu a cestou se nás snad stokrát zeptají – jak se máme, odkud jsme atd. Asi si napíšeme cedulku, abychom pořád dokola nemusely opakovat to samé.

Dodnes přemýšlíme, co si máme myslet o tom, že nám na pláži místní chlápek začal nabízet masáž a přitom si sebou přinesl koště, hrábě a lopatu. A ke všemu ještě úplně nové a originál zabalené. Masáž jsme samozřejmě odmítly, s těmito nástroji bychom to také nemusely přežít. :-D

Jsme naprosto spolehlivě na nesprávném místě

Když jsme šly po pláži na Srí Lance, shodly jsme se na tom, že jsme si za tu dobu našeho cestování ještě nikdy nepřipadaly tak strašně daleko od „domova‘‘.

Je to pro nás opravdu zvláštní země a podobné už nebudeme vyhledávat. Znovu opakujeme, že je to pouze náš pohled a je naopak zase hodně lidí, kteří si to tu nemohou vynachválit.

Nikdy se nenechte ovládat názory druhých, vždy si vytvářejte vlastní. Čerpejte informace, ale ponechte si pouze ty, které s vámi nějakým způsobem souzní.

Pokud si nedovolíte mít to nejlepší, nikdy to mít nebudete. Tím je myšleno – to nejlepší pro vás.
Lidé často ztrácejí sami sebe. Není divu, když nás k tomu od malička programují. Je nejvyšší čas se probudit a uvědomit si, že jedině my máme moc nad svými životy. Pokud k tomu potřebujte politiky, média, celebrity atd. v pořádku, vaše věc.

Ale uvědomte si, že politici nás omezují a neustále straší negativními výmysly prostřednictvím médií a některé celebrity jsou rázem odborníky úplně na vše. A proč asi? Že by pro naše dobro? Ať si každý odpoví sám. :-)

Šárka a Ája

Z vlastní zkušenosti víme, jaké to je padnout na úplné dno a ztratit smysl života. Dokázaly jsme se znovu zamilovat do života a udělat změny, na které není nikdy pozdě. Chceme Vás motivovat a zaroveň Vám dodat odvahu k tomu, aby jste se nebáli žít podle hlasu svého srdce. Je to jediná cesta, která vede k šťastnému a naplněnému životu. Náš příběh si přečte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů