Proč to všechno píšeme?

Náš nový životní příběh začal hodně nečekaně a vlastně nás zastihl zcela nepřipravené.
Na některé životní změny se prostě připravit nedá. Někdy nás život hodí do rozbouřeného moře a je jen na nás, jak se s tím vypořádáme.
Neměly jsme ani ponětí kam nás to naše rozhodnutí dostane, a přesto jsme našly odvahu a ten první krok udělaly.
Ale, že nás to časem hodí do úplně jiného života, tak to jsme opravdu neplánovaly.
Ta velká proměna přicházela postupně a stejně tak postupně se odvíjí i náš příběh.

Náš současný život má úplně jiné rozměry, než měl ten minulý. Události našeho osobního života a poté i události, které začaly nesmyslně ovládat celý svět, nás přivedly k zamyšlení – jak skutečně funguje svět.

Začínaly jsme tušit, že je něco špatně a chtěly jsme znát pravdu. Ušly jsme pořádný kus cesty za poznáním vědomého života a zároveň jsme díky cestování poznaly i kus jiného světa. A tak jsme tyto dvě činnosti spojily a zjistily, že se úžasně doplňují.

Na počátku naší nové životní cesty byla obrovská touha a pouze jediný cíl, o kterém jsme si myslely, že nám vše vyřeší. Ale naše životy se začaly ubírat úplně jiným směrem, který nám teď ukazuje, co je skutečně tím jediným opravdovým a svobodným životem.

Prostě nás to baví

Necháváme se unášet životním proudem, neplánujeme, prostě žijeme. Nevíme, kde budeme za měsíc nebo co bude příští týden. Jediné co opravdu víme bezpečně je to, jak má náš život vypadat.

Ono je těžko uvěřitelné, že pouze naše pocity jsou tím správným ukazatelem toho, co k nám skutečně patří a co je pro nás to nejlepší. A netýká se to pouze velkých rozhodnutí, ale všeho co v životě řešíme a děláme, dokonce i běžných věcí.

V našich hlavách proběhl opravdu veliký reset a my jsme na cestě za úplně jiným životem. Už teď se náš život hodně liší od toho běžného života v systému.

Nechceme zde popisovat čeho všeho se systém na lidech dopouští, protože k tomu slouží jiné stránky, které se na to zaměřují a podávají opravdu velmi hodnotné a obsáhlé informace. Samozřejmě si musíte opět vybírat, ptát se a zkoumat co je skutečná pravda. Není dobré zavírat oči a myslet si, že svět je takto v pořádku – není. Ale na to si každý musí přijít sám.

A proč to všechno píšeme? Baví nás sdílet náš příběh a jsme vlastně i pyšné na to, že jsme nepodlehly všem těm lžím a nevložily naše životy do rukou psychopatů. Zároveň jsme vděčné za poznání, která nám otevírají úplně jiné možnosti a ukazují nám, jak je život krásný a bezpečný.

Samy nevíme, jak se bude náš příběh vyvíjet dál, protože naše rozhodnutí jsou často nevyzpytatelná, ale za to vycházejí přímo z našich srdcí.

A třeba ten náš příběh někoho inspiruje k zamyšlení, zda žije opravdu svůj život a nebo žije život podle někoho jiného. Každý by si měl uvědomit, že on jediný drží kompas k životu, který chce opravdu žít a nikdo jiný mu ten správný směr ukázat nemůže. Tím vaším kompasem je srdce a důvěra k vlastní intuici.

Naučte se číst mezi řádky

K tomu, kde jsme v myšlení dnes jsme se nějakou dobu prokousávaly a hodně nauk jsme z našich životů vyřadily a některé si k tělu ani nepustily.

Ženské kruhy, Akášické vhledy, posvátná sexualita, zrcadlení, vnitřní dítě apod. – tomu se obloukem vyhýbáme. Další z věcí, která s námi vůbec nerezonuje je falešný úsměv a věčně pozitivní hraná nálada. Co je to za hloupost potlačovat své emoce, když se nám něco nelíbí a vymýšlet si, co pozitivního bychom na tom mohli najít.

Jednou jsme v letadle strávily dvě a půl hodiny s opilým chlapem, který si ustavičně vymáhal naší pozornost a chtěl si neustále povídat. No a hledejte pak něco pozitivního na tom, že přímo vedle vás sedí takový člověk. Celou cestu jsme se sice snažily zachovat dekorum, ale po vystoupení z letadla by nám naší sprostou slovní zásobu mohl závidět kdejaký hrubián. A jak se nám ulevilo. 🙂

A tak je to v životě se vším. Samozřejmě je dobré přistupovat k životu pozitivně a nedělat z komára velblouda. Ale je důležité si uvědomit, že pokud budete potlačovat své pocity a nalhávat si, že jste se svým životem spokojeni, i když to tak vůbec není, ocitnete se na mrtvém bodě a ve vašem životě se nic nezmění.

Troufáme si říct, že jsme své životy vzaly pevně do svých rukou – zrušily trvalý pobyt, odevzdaly občanské průkazy a nechaly si pouze pasy, abychom mohly cestovat. A tak začal náš dobrodružný život, který nás neskutečně baví, i když občas se nějaké překážky také objeví.

Tak třeba, když musíme něco řešit v Čechách a máme se prokázat nějakým dokladem. To, že nemáme občanský průkaz a prokazujeme se cestovním pasem není až tak velký problém, ale když řekneme, že nemáme nikde hlášený trvalý pobyt, tak na nás každý vykulí oči.

Zažíváme situace, kdy si zaměstnanec neví s naším požadavkem rady a musí se zeptat kolegy. Když bez výsledku, tak se volá na centrálu a pokud ani tam si neví rady, pomůže už jen právní oddělení. Jednou jsme musely čekat i několik dní než se to vyřešilo, ale nakonec se řešení vždycky našlo.

Pokaždé se setkáváme s velkým údivem nad tím, jak žijeme, ale nakonec nám vždycky všichni popřejí hodně štěstí a dokonce nám i pár lidí řeklo, že nám hrozně moc fandí a to potěší. 🙂

Jednou nám jeden hodný pán řekl „mám pro váš požadavek řešení, ale čtěte mezi řádky‘‘. Od té doby si říkáme, že nic není beznadějné, když narazíte na ty správné lidi – setkání s takovými lidmi nás vždy zahřeje u srdce a cítíme upřímnou vděčnost. Utvrzuje nás to v tom, že na světě jsou pořád dobří lidé, kteří chtějí nezištně pomoci, aniž by za to něco očekávali.

V dnešním světě se hodnota člověka měří počtem titulů, množstvím majetku, časem stráveným v práci, značkovými věcmi, poslušností atd.
Ale skutečná hodnota člověka se dá popsat dvěma slovy „LÁSKA A DOBRO‘‘.

Šárka a Ája

Z vlastní zkušenosti víme, jaké to je padnout na úplné dno a ztratit smysl života. Dokázaly jsme se znovu zamilovat do života a udělat změny, na které není nikdy pozdě. Chceme Vás motivovat a zaroveň Vám dodat odvahu k tomu, aby jste se nebáli žít podle hlasu svého srdce. Je to jediná cesta, která vede k šťastnému a naplněnému životu. Náš příběh si přečte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů