Svět je plný tajemství

Člověk v životě občas zjistí, že je úplně v koncích.
Je bezradný a neví jak dál.
V těchto chvílích, i přestože se zdá všechno beznadějné je dobré vědět, že naděje umírá poslední.

Od malička nám tvrdí jak jsme zranitelní, že život je těžký, že mít vlastní názor je blbost, protože k tomu tady máme přeci „odborníky‘‘. A přitom stačí tak málo – přestat bezmyšlenkovitě hltat všechny informace, které se na nás valí a pečlivě si vybírat jen ty, které s námi opravdu souzní.

I my jsme léta žily ve lžích, které jsme slepě přijaly jako jedinou pravdu o životě. A pak přišla životní facka, která nás sice zcela neprobrala, ale byl to první krok, který nás přivedl na rozcestí a my měly možnost si vybrat. Do té osudné chvíle jsme neměly ani ponětí, že by mohl existovat i jiný život než ten, který jsme do té doby znaly.

Nejsme příznivkyně transformačních pobytů a máme na to svůj názor. Neexistuje žádný A-HA moment, který vás ze dne na den zcela změní. Pokud takový moment ve vašem životě nastane, tak je to teprve úplný začátek a čeká vás ještě pořádný kus cesty ke skutečné transformaci.

Ono totiž vymazat všechny ty naučené programy nějakou dobu trvá. Ani v počítači nemůžete vymazat úplně všechno pouhým stisknutím tlačítka delete. Nejdříve musíte označit, co všechno chcete smazat. A takto postupně se mažou i naše programy v hlavě. Proto je transformace postupný proces a u každého probíhá různě dlouhou dobu. Ale rozhodně to není lousknutím prstu.

Být transformovaný prý znamená – najít vnitřní klid, být spokojený s tím co mám, z každého problému udělat pozitivní problém :-), ale hlavně nechtít od života víc. Toto není transformace, ale opět nástroj k tomu udržet lidi hezky při zemi.

Pokud projdete skutečnou transformací, tak objevíte svojí přirozenou moc a konečně si dovolíte chtít od života mnohem více, než je nám systémem dovoleno.

Inspirace ano, ale nezapomeňte přitom žít

Svět je opravdu hodně rozmanitý a každá země má svá specifika. Jedno máme ale všichni společné. Chceme být šťastní. Jen si pod tímto slovem každý představujeme něco jiného.

Náš pobyt na španělském ostrově se pomalu blíží ke konci. Přiletěly jsme s jednosměrnou letenkou a s možností, že si tu pobyt třeba prodloužíme. Neprodloužíme, ale kam se naše kroky budou ubírat dál, tak to opět netušíme.

Musíme přiznat, že naše nadšení podívat se na Bali, nás tak trochu opouští. Kdyby ho v brzké době otevřeli svobodně pro všechny (neuvěřitelná manipulace lidí a smekáme před každým, kdo si zachoval zdravý rozum a nepodlehl), tak asi poletíme. Ale už je tam to „asi‘‘.

Čeho se ale nikdy nehodláme vzdát, tak to je naše svobodné uvažování a od toho se odvíjející názory a postoj k životu. A pak jsou tu hodnoty, které si za žádnou cenu nenecháme vzít.

Z původního záměru začít nový život někde úplně jinde se stalo dobrodružství s otevřeným koncem. Stále píšeme náš příběh, tak jak postupně přichází.

Nejdříve jsme si říkaly, že by náš příběh mohl lidi inspirovat k tomu, aby našli odvahu a začali žít své sny. Postupem času jsme si uvědomily, že inspirace je sice hezká věc, ale člověk se nesmí nechat pohltit příběhem druhých, protože se může stát, že přestane vidět své skutečné sny.

Také sledujeme příběhy lidí, kteří našli odvahu a jdou si za svými sny. Některé s námi hodně souzní, některé zase ne. Číst příběhy ostatních je sice fajn, ale ještě lepší je začít svůj sen skutečně žít.

Lidé často nevěří, že jsou součástí božství a tudíž mají hodně zkreslenou představu o tom, co všechno dokáží, pokud skutečně uvěří. Nemůžete dosáhnout něčeho, co necítíte uvnitř. A naopak, vše co uvnitř cítíte, to také můžete mít.

Příhoda s údajným šamanem

Na Srí Lance jsme ve vlaku potkaly Čecha a daly se s ním do hovoru. V jednu chvíli to vypadalo, že jsme na stejné vlně, protože řeč přišla na duchovno. Po chvilce jsme už bezpečně věděly, že nám na něm něco nesedí.

Nechceme si hrát na vědmy nebo se vychvalovat, že máme nějaké nadpřirozené schopnosti. Jen zde chceme popsat, co všechno můžete vycítit z energií a pocitů. A věřte, že tuto schopnost má úplně každý. Stačí se začít zaměřovat na své pocity, protože ty vám prozradí mnohem více než vaše ego.

Vnímat svět prostřednictvím energií je vlastnost, kterou stojí za to v sobě zase probudit. Ale nikdo se nemá nutit do něčeho co nechce, protože pak to stejně nemá žádný efekt. Teprve ve chvíli, kdy člověk opravdu něco chce a vychází to z jeho nitra, tak teprve v tuto chvíli se začnou dít i zázraky.

Pán nám vyprávěl, jak objevil své poslání a stal se šamanem. Šamanem s certifikáty. Už během prvního rozhovoru nám dal tolik indicií, že se stačilo kouknout na internet a hned jsme měly potvrzené, že naše intuice nás opět nezklamala. Jak se ještě později ukázalo, s jeho životním stylem měl do šamana hodně daleko. Ale certifikát je hold certifikát.

Pokud potřebujete nějakou osobu, která vám se začátky vědomého života bude nápomocná, vybírejte opravdu velmi pečlivě. Nenechte se strhnout esoterickou scénou, která vám bude říkat co máte dělat a jaká pravidla dodržovat, aby jste se dostaly tam kam chcete. A už vůbec nevěřte lidem, kteří vám budou podsouvat návody, které vás zaručeně učiní šťastnými.

Pamatujte, že nikdo na světě vám nemůže dát odpovědi na vaše otázky, které se týkají toho, co máte dělat se svým životem. Na to si můžete odpovědět pouze vy a opravdový „učitel‘‘ vás jen nasměruje k tomu, jak tyto odpovědi v sobě najít.

Víra je velká a neviditelná věc, která nás může přemoct jako spánek. Někteří se jí brání a bezdůvodně se s ní snaží bojovat. Ale když je ouvej, tak už proti ní nebojují a najednou se jí podvolí jako spánku. A přesně v tuto chvíli začneme dávat průchod svým přáním.

Je nejvyšší čas začít na svět pohlížet z úplně jiného úhlu než nás učili. A podívat se i trochu dál, než kam dohlédne lidské oko.
Srdcem uvidíme mnohem více a to co spatříme, to nikdy nemůže být optický klam, ale skutečný život.
Je nejvyšší čas, abychom se přestali nechat zatahovat do iluze života, kterou nám neustále předkládají mocní a začali si tvořit nový život – ten opravdový v lásce, ve zdraví a hojnosti.

Šárka a Ája

Z vlastní zkušenosti víme, jaké to je padnout na úplné dno a ztratit smysl života. Dokázaly jsme se znovu zamilovat do života a udělat změny, na které není nikdy pozdě. Chceme Vás motivovat a zaroveň Vám dodat odvahu k tomu, aby jste se nebáli žít podle hlasu svého srdce. Je to jediná cesta, která vede k šťastnému a naplněnému životu. Náš příběh si přečte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů